Ką gi, prabėgo 60 treniruočių dienų. Jeigu pratimus darėte sąžiningai ir tiksliai kaip buvo nurodyta, turėtumėte pastebėti, kad jūsų regėjimas taisosi. 

Tolimesniam regėjimo gerinimui turėtumėte susidaryti savo asmeninę programą įjungiant jūsų manymu jums geriausiai tinkamus pratimus ir tęsti savo kasdienines 25 minučių treniruočių sesijas. Nepamirškite, kad būtina įjungti ir atsipalaidavimo technikos pratimus.

Jeigu nepasitikite savimi ir nežinote, kurie pratimai jūsų akims geriausi, galite tęsti 25 minučių treniruotes kasdien pagal 19-24, 25-30, ir 31-60 dienų programas. Pagal jas todėl, kad šitų savaičių programa yra pažangesnė ir turi savyje efektyviausius pratimus trumparegystei.

Pratimų serijas turėtumėte tęsti tol, kol visiškai atstatysite regėjimą.

Kai savo tikslą būsite pasiekę, kai regėjimas bus atsistatęs, vieną, du ar tris kartus per savaitę reikėtų 3 mėnesius daryti palaikomuosius pratimus pagal 31-60 dienomis pritaikytą treniruočių planą. 

Tai viskas 😉 Gero jums regėjimo :)

Comments

 1. Agne sako:

  sveiki:) labai sauni informacija, dekui! ka tik viska perziurejau, ir tikiuos, kad uzteks kantrybes vykdyt visa programa. Labai idomu butu suzinoti, ar cia kokiam nors trumparegiui su rimta trumparegyste (min -3 ar -4) padejo sios treniruotes? jei padejo, kiek?

 2. Evaldas. sako:

  Kažkur rašė, kad padėjo, pereik visus komentarus…

 3. Audrius sako:

  Taip padėjo, tiek, kad tereikia ilgėliau padirbėti norint pasiekti rezultato :] O mano jei neklystu rega buvo -3,75 ar -3,50 tiksliai nepamenu :]

 4. Jokūbas sako:

  Sveiki. Noriu paklaust. Man 16 metų . mano regėjimas -5 DIOPTRIJOS. Iki kiek galėčiau pasigerinti regėjimą iglai ir atkakliai darant šiuos pratimus. na ,pavyzdžiui,ar iki -3 Galėčiau pasigerinti akis ?

 5. Evaldas. sako:

  Jokūbai, regėjimas turėtų atsistatyti. Daryk pratimus, o mums pats praneši kada tai įvyko 😉

 6. Jokūbas sako:

  Būtinai !

 7. Sandra sako:

  Laba diena.
  Norėjau paklausti, ar tuos pratimus, pagal programą nurodytus, galima daryti ir šiek tiek ilgiau nei nurodyta? Ar galima daryti daugiau nei vieną kartą per dieną? Minėjot, kad čia yra minimali programa rezultatams pasiekti, bet man labiausiai rūpi, ar darant pratimus ilgiau ir dažniau negresia akims pertempimas?
  Dėkoju už atsakymą.

 8. Evaldas. sako:

  Akys labiau pervargsta dienas praleidžiant prie kompiuterio. Todėl šiek tiek pailginti laiką galima ypač kad programa sudaryta taip, kad tarp pratimų yra akių atpalaidavimo pratimai.

 9. Rimante sako:

  Darau as siuos pratimus, na kolkas akivaizdaus rezultato nematau, bet bent jau akys netaip pavargsta..mano regejimas labai prastas -8.na bet as tikiuosi vistiek bent per puse sumazint..:) tikiuosi man pavyks.

 10. donatas sako:

  jau darau siuos pratimus pusantro menesio o rezultatu nera….. gal ka blogai darau bet stengiuosi viska daryti kaip parasyta.. :(

 11. Evaldas. sako:

  Taip, blogai darai. Tai vieną kartą tu kasparas, tai kitą kartą andrius, dabar donatas. Labai negražiai elgiesi, štai kas blogai.

 12. Martynas sako:

  Sveiki, ar yra dar darančiu šiuos pratimus, ar gerėja regėjimas? Pats darau jau daugiau nei pusę metų, taciau regėjimas nesitaiso dar net truputi suprastėjo. Galbūt tai dėlto kad nenešiojau akinių ir dėl to nuvarginau akis. Gal patarsit ar verta pradėti nuo pradžių?

 13. Lukas sako:

  Nežinau kodėl tau nesitaiso. Bet žinau, kad geriau jų ir nenešiok kai nebūtina. Akys pripranta tinginiauti. Geriau atpalaidavimo pratimus dažniau daryk.

 14. Giedre sako:

  Sveiki,likimo broliai ir seserys :)
  Pratimus darau jau kazkur 1,5men mano akys buvo viena -1,5 kita -1,75 ir vakar buvau jas pasitikrinti is smalsumo, taigi viena akis -1,0 o kita -1,25 todel drasiai galiu sakyti-tikrai tie pratimai padeda. Tad linkiu nenuleisti ranku ir stengtis ir zinoma tiketi tuom ka darai. Sekmes visiems.

 15. Mantas sako:

  Mano regėjimas su kaire yra -0.25 o su dešine -0.75, trumparegis esu. Ar daug pastangų reikės įdėti norint atstatyti regėjima, akinių nenešioju, tik išrašė į tolį žiūrėt, kai reikia užsidėt, n užsidedu kartais. Pratimus meginau daryt, tokius kaip sukti akis, užsimerkus sukti, į viršų, į apačią, kairę, dešinę ir užsimerkus. Patarkit dar ką nors. Dėkui.

 16. Lukas sako:

  Tai daryk programą, ką čia ir bepatarsi dar. O pastangų reikia dėti individualiai skirtingai, daug faktorių yra kurie lemia trumparegystės progresavimą.

 17. Martynas sako:

  Lukai, tau gerėja regėjimas? Nežinau ką dar reikia daryti, darau pratimus kiekvieną dieną, prie kompiuterio stengiuosi nesėdėti visai ir tikrai jau atpratau nuo jo, o rėgėjimas jeigu ir pasitaiso tai trumpai, kartais atrodo vieną dieną jau džiaugiesi, kad truputi geriau, kitą vėl jauti , kad prasčiau matai. Gal patarsit kažka, tie kurie daro ir matosi rezultatas?

 18. Lukas sako:

  Na nelabai, šiaip darau pratimus jau trečią savaitę tai ką galiu pasakyti, kad galbūt viena akimi matau diagramą lygtais ir geriau, nors turbūt minimaliai ir išvis sunku spręsti, nes dabar apšvietimas įvairus būna, o kartais net ir prie nenatūralaus darau :)
  Prie kompo aš pasėdžiu, realiai neapseinu be jo, nors ir riboju, blogai tik, kad kartais pamirštu pertraukėles padaryti arba atsipalaidavimą, o šiaip jei tai darai tai nėra labai blogai.
  Be to akims kenkia ne tik sėdėjimas prie kompiuterio, bet ir bet koks žiūrėjimas, ypač įtemptas iš arti, pvz skaitymas ar pan. veikla (o dar jeigu apšvietimas blogas…). Ir kaip jau sakiau, yra nemažai visokių faktorių, plius, gali būti, kad kalti trumparegystės ypatumai, yra kiek girdėjau apie 10~ jų tipų, tai gal būt ne visiems pratimai efektyvūs, kitiems gal greit atsistato ir pan., aš ne okulistas, bet manau tai gan tikėtina.
  Dėl pratimų tau spręsti, kaip suprantu tu jau nemažai laiko juos darai, bet aš neprarasčiau vilties. Paminėsiu tik, kad yra dar kitoks metodas, girdėjau, kad irgi gana efektyvus, tik jis ryškiai skiriasi nuo šio, paprastų pratimų. Jo esmė labiau yra apskritai pakeisti gyvenimo būdą, save kontroliuoti, pažinti, kas galbūt apart kompiuterio tau gali sukelti trumparegystę ir pan. Manyčiau sudėtingas tai reikalas, pratimai paprasčiau :) Beitso metodas vadinasi, akių joga, kažkas ta linkme, tai pasižiūrėk, gal sudomins :) Yra medžiagos internete, knygų, bet lietuviškų neypatingai. Sėkmės.

 19. Lukas sako:

  Na dar viena smulkmena. Gal atkreipk dėmesio kaip tu darai pratimus, atidžiai persiskaityk juos iš naujo, atkreipk dėmesį į kiekvieną detalę. Nes vis tiek manau juos reikia daryti kuo tiksliau ir kuo daugiau pastangų įdėti.

 20. Darydavau vaikystėje pratimus.. Nelabai man ten ką padėjo.. :)

 21. Darius sako:

  Labas Evaldai, pratimus darau jau 2menesius ir 1 sawaite, taciau regejimas atsistate minimaliai,, tiesiog norejau paklausti, jaigu as visa ta laika po pratimu vargindavau akis… kompiuteris/knygos nebuvo daromos pertraukos akims pailseti… ar tai galejo itakoti akiu atsistatyma? sunku man sikirti pora menesiu be kompiuterio…

CommentLuv badge