Jums reikės pieštuko ir šio paveiksliuko. Atsispausdinkite popieriaus lapą su šiuo paveiksu. (ant  A4 formato lapo atrodo taip 3cups)

3-Cups

1 dalis

Popieriaus lapą su 2 apskritimais laikykite rankoje akių lygyje 30-60 cm atstumu, o kitoje rankoje esantį vertikalioje padėtyje pieštuko galą priveskite prie vidurio tarp tų dviejų apskritimų 3 cm nuo lapo atstume.

Sutelkite žvilgsnį į pieštuko galą ir veskite jį tame pačiame lygyje link savo veido. Veskite tol, kol pastebėsite iš dviejų apskritimų beatsirandantį trečią apskritimą. Kai tik jis atrodys tokio pat dydžio ir proporcijų kaip ir anie du, tada sustokite ir stenkdamiesi tą vaizdą išlaikyti, partaukite pieštuką.

Šis 3-asis apskritimas lyg trimatėje erdvėje turi atrodyti kaip atverstas puodukas (kai viršutinė briauna plati, o dugnas – siauras.

3 cups1

Pieštuko pagalbą naudokite tol, kol galėsite apsieiti be jo. O nebereikės jo, kai išmoksite žvilgsnį sutelkti ore arčiau savęs nuo popieriaus lapo.

Kai užfiksuojate vidurinįjį apskritimą, kuris atrodys kaip atverstas puodukas, nusukite žvilgsnį į šoną 1-2 sekundėms, o tada vėl pažvelkite į diagramą ir sukurkite vidurinįjį apskritimą… O tada vėl nusukite žvilgsnį ir tt.

2 dalis

Jeigu be pieštuko pagalbos iš dviejų apskritimų galite sėkmingai sukurti trečią viduryje, galima pereiti prie antrosios pratimo dalies.

Šio pratimo esmė ta, kad turite taip pat pamatyti apskritimą viduryje, bet jis turi atrodyti kaip apverstas puodukas.

3_cups

Tai padaryti reikia sekančiai.

Laikydami lapą su dviem apskritimais priešais save, stenkitės žvilgsnį sutelkti tarp tų dviejų apskritimų į tam tikrą tašką, esantį už lapo. Ir vėl gi – jūs turėtumėte pamatyti trečią apskritimą viduryje ir jį taip pat matysite lyg trimatėje erdvėje, bet jis atrodys kaip apverstas puodukas.

Kai užfiksuojate vidurinįjį apskritimą, kuris atrodys kaip apverstas puodukas, nusukite žvilgsnį į šoną 1-2 sekundėms, o tada vėl pažvelkite į diagramą ir sukurkite vidurinįjį apskritimą… O tada vėl nusuk žvilgsnį ir tt.

3 dalis

Pakabinkite popieriaus lapą su diagrama akių lygyje toje vietoje ant lango, kad galėtumėte žingsniuoti atgal nuo paveikslo maždaug pusantro metro.

Atsistokite nuo diagramos 30 – 60 cm atstumu, sutelkite žvilgsnį, kad pamatytumėte trečią apskritimą viduryje kaip atverstą puoduką ( kaip 1 dalyje)

Lėtai eikite atgal, stengdamiesi išlaikyti puodelio atvaizdą. Kai pastebėsite, kad vaizdo nebeišlaikote, sustokite ir stengdamiesi išlaikyti puodelio atvaizdą, eikite link diagramos kol iki jos liks apie 30cm.

Galite užsirašyti kiek toli nueinate nuo lango, nes po kurio laiko duomenys keisis.

4 dalis

Pakabinkite popieriaus lapą su diagrama akių lygyje toje vietoje ant lango, kad galėtumėte žingsniuoti atgal nuo paveikslo maždaug pusantro metro.

Atsistokite nuo diagramos 30 – 60 cm atstumu, sutelkite žvilgsnį, kad pamatytumėte trečią apskritimą viduryje kaip užverstą puoduką ( kaip 2 dalyje)

Lėtai eikite atgal, stengdamiesi išlaikyti puodelio atvaizdą. Išlaikyti puoduką gali būti sunkiau. Jeigu vaizdą pamestumėte, pasistenkite jį atkurti žvelgdami pro langą į tolį virš diagramos. Kai tik atkursite, vėl žingsniuokite atgal. Atminkite, kad eiti reikia lėtai, atsipalaidavus ir sisikoncentravus.  Kai pastebėsite, kad vaizdo nebeišlaikote, sustokite ir stengdamiesi išlaikyti puodelio atvaizdą, eikite link diagramos iki kol puoduko vaizdas bus ryškus.

Galite užsirašyti kiek toli nueinate nuo lango, nes po kurio laiko duomenys keisis.

Sėkmės.

Comments

 1. Lignazija sako:

  Geras… Bet man kažkodėl sunku pamatyti 3. Dažniau matau 4 apskritimus!

 2. Evaldas. sako:

  Matomai piešuką nepritraukiate iki tinkamos vietos. Jei jis yra keli cm. nuo popieriaus, matote 4, o jei labiau trauksite link nosies galiuko, tikrai išvysite tik tris. Tik nenukreipkite žvilgsnio, o žiūrėkite į pieštuko viršų…

 3. :) sako:

  gal ir geas pratimas :)

 4. sako:

  Ir kaip tai padeda regėjimui? Kada bus aprašyta pratimo eiga?

 5. be sako:

  nzn, cia greiciau zvairas pasidarysi ;d

 6. Evaldas. sako:

  Tikrai, geras. Na, norint pagerinti regėjimą, reikia atlikti daugiau pratimų. Šiaip, sistema apima 8 pratimus, kuriuos atliekant kasdien, galima labai sustiprinti regėjimą. Žinoma, ne per dieną. Programa sustatyta mėnesiui. Jeigu kasdien tų 8 pratimų pagalba treniruotume akis 25 minutes, pastebėtume akivaizdžių rezultatų. Net tie, kurie nešioja akinius, gali jų atsisakyti.

 7. Evaldas. sako:

  Na, šis pratimas skirtas žvilgsnio sutelkimui ir koordinacijai. Perjunginėdami žvilgsnį tai pirmyn, tai atgal, skatiname dirbti akių raumenis tiek artimam, tiek tolimam regėjimui gerinti.

 8. Evaldas. sako:

  Tikrai nepasidarysi. Paprasčiausia, nereikia per prievartą labai stengtis. Jei neišeina padaryti, pailsink akis, nebedaryk. Vėliau vėl bandyk. Nuo akių nuovargio tau tik atrodo, kad akys žvairėja. Turi atsipalaiduoti ir tada pavyks.

 9. Evaldas. sako:

  Tiesa, apie pratimo eigą. Sakiau, kad parašysiu vėliau, bet reikalas tame, negaliu to padaryti dabar, kol neapibūdinau visų 8 pratimų. Šiaip, yra 3 mokomosios programos planai
  1. Trumparegystei (myopia)
  2. Senstančiam regėjimui ar toliaregiškumui (hyperopia)
  3. Tiems, kas patiria ir senstančio regėjimo nepatogumus, ir trumparegystę.
  O kiekvienas mokomasis planas apibūdina kitokią pratimų seką ir trukmę.
  Taigi, jeigu tikrai nori atstatyti regėjimą, pradžiai išmok šį pratimą, o vėliau užsuk dažniau. Per kurį laiką paskelbsiu visus pratimus, o tada nurodysiu ir pratimų seką, ir laiką pagal regėjimo sutrikimo lygį.

 10. chia 3D sako:

  paprasta sena nauja kada bus

 11. sako:

  dėkui, laukim :)

 12. Dovydas sako:

  Sveikas Evaldai,
  mane labai sudomino tavo pratimai, galbūt galėtum atskleisti šių pratimų šaltinį? Jei čia reklamos ar kažkas tokio draudžiamos gal galėtumei man tiesiog parašyti į e-paštą? D.rimutis@gmail.com Būčiau labai dėkingas,
  Pagarbiai, Dovydas

 13. Ieva sako:

  Aš irgi norėčiau pratimų dėl trumparegystes :) ievute10@gmail.com

  būčiau LABAI dėkinga

 14. Neringa sako:

  nu man taimatosi viskas gerai, bet jau2iu, kad tada zhvairuoju ;D

 15. dov sako:

  Sveikas Evaldai, aš taip pat norėčiau tų 8 pratimų nuo trumparegystės.. Jei gali atskleisk tą šaltinį su pratimais labai prašau :) Pasiųsk į dowiduxX@gmail.com
  Būsiu labai dėkingas :)

 16. Evaldas. sako:

  Kodėl prašai komentaruose? Gali užeiti į „Kontaktams“ puslapio viršuje :). Ten rasi mano el.pašto adresą ir galėsi parašyti…

 17. Guest sako:

  Geras cia 😀 grynai matosi trecias puodelis ir atrodo tarsi i ji ziureum is virsaus, cia kaip buna tie zurnaluose paveiksliukai 3D kur reikia kazka pamatyt juose :) bet nesigauna nukeliaut uz lapo ribu ir pamatyt apversta puodeli

 18. Evaldas. sako:

  O tu pabandyk žiūrėti į vaizdą tolumoje iškart virš lapo ir iškart užfiksuosi, kad jis ten yra tarp tų dviejų apskritimų. Belieka tolygiai perkelti žvilgsnį į jį ir pamatysi apversą puoduką :)
  .-= Evaldas.´s last blog ..Ledinė jūra – vaizdai iš 2010.03.14 =-.

 19. Julius sako:

  Labai neblogas pratimas, gal gali daugiau idet nes atsibosta ta pati daryti…

 20. Evaldas. sako:

  Juk yra pateikti 6 pratimai regėjimui gerinti, nejaugi nematei?

 21. jis sako:

  O ka daryti jei niekaip nematau patraukus piestuka to 3 apskritimo. su piestuku matau o be jo niekaip nepavyksta

 22. Evaldas. sako:

  Jei matai su pieštuku, vadinasi užfiksavai tą vidurinįjį apskritimą ir jis negali dingti jeigu žiūri į apskritimą! Nebereaguok į pieštuką, tarsi jo nebūtų…

 23. antanas sako:

  ka daryt jei nesimat man to 3-io puoduko?

 24. Evaldas. sako:

  Antanai, turi pamatyti, daryk tiksliai pagal aprašymą

 25. leo sako:

  o sio pratimo pagalba gaima pagerinti -4 regejima?

 26. Evelina sako:

  O čia su akiniais daryti ar be jų?

 27. Evaldas. sako:

  be akinių

 28. Evaldas. sako:

  Ne tik šio pratimo pagalba. Kad regėjimą atstatytum, reikia daryti visus pratimus pagal programą.

 29. Indrė sako:

  Darant pratimą, nesiseka pamatyti apversto puoduko. Kaip ir aprašyta, stengiuosi sutelkti žvilgsnį į tašką tarp apskritimų už lapo ribų, tačiau ryškaus trimačio vaizdo kaip atversto puoduko atveju nematau.

 30. eraimis sako:

  patarsiu is savo praktikos del apversto puoduko. tikrai sekesi irgi sunkiai. Pirma karta pavyko pamatyti ir uzfiksuoti apversta puodeli kai paveiksleli gana smarkiai sumazinau ir pratimus dariau su pakankamai mazais apskritimais. o paskui juos palaipsniui didinau iki normalaus formato. Taigi pabandykit…

 31. Ovidijus sako:

  Pone Evaldai, tikrai puiki medžiaga, nusprendžiau darbuotis su savo akim ir aš…bet man iškilo vienas klausimas dėl antros dalies šito pratimo..tai kai žiūri į tą tašką už lapo, atsiranda tas puodukas, tai man reikia ir toliau žiūrėti į tą tašką, ar jau į puoduką? ir kai kartojasi tas veiksmas, tai grįžti prie to taško, ar jau į lapą žiūrėt?

 32. Evaldas. sako:

  Ovidijau, žvilgsnį sutelkti į tam tikrą tašką, esantį virš lapo reikia iš pat pradžių, kol dar nemokat sukurti to puoduko. Tai kaip pagalbinė priemonė suprasti pratimą. O šiaip, reikia išmokti tą puoduką sukurti žvelgiant už lapo tiesiai tarp tų dviejų apskritimų.

 33. Saule sako:

  Jeigu as i toli ziurint nematau kas uzrasyta, nu tesiog susilieja, ar galiu wel matyti taip kaip maciau

 34. Simona sako:

  Ar sie pratimai veikia, kai pradedi truputi i toli maziau matyti, tesiog susilieja vaizdas ir neina ižiureti….

 35. Evaldas. sako:

  Saule, Simona, jums reikia daryti pratimus pagal programą trumparegiams.

 36. Simona sako:

  man neisena 1 dalyje to puoduko pastebeti apskrita toki pat pastebiu

 37. Simona sako:

  kiek laiko mazdaug reikia tai daryti, ir kiek kartu per diena daryti

 38. Evaldas. sako:

  Simona, reikia pamatyti puoduką (atverstą ir užverstą). Kol neišmoksi visų pratimų, tol negalėsi daryti jų pagal programą. O daryti reikia 1 kartą per dieną.

 39. Simona sako:

  O po kiek dienu as pajusiu rezultatus

 40. Juras sako:

  O siuos paveiksliukus reikia pasidaryti ant normalaus A4 formato lapo?

 41. Evaldas. sako:

  Jurai, pakoregavau įrašą. Pačiam viršuj paspausk ant nuorodos, kad pamatytum kaip atrodo paveiksliukas ant A4 formato lapo (perpaveikslavau).

 42. Evaldas. sako:

  Simona, daryk pratimus pagal programą. Negaliu pasakyti po kiek dienų. Kiekvienam skirtingai…

 43. Darius sako:

  Sioki toki pagerejima pastebejau atlikes jau 7-12 dienos programa. Po to lyg ir pablogejo (pasidare toks koks buvo) dabar darau 19-24 programa ir vel pradejo taisytis.

 44. Evaldas. sako:

  Dariau,gerai, kad informuoji.

 45. Darius sako:

  dar man iskilo klausimas kaip toli imanoma nueiti? nes drauge mano pabande tai metra paejo ir viskas o as apie 4m

 46. Darius sako:

  cia apie 3 ir 4 dalis

 47. Kostas sako:

  Evaldai, pagal programa trumparegiams(1-6d.) pirmasias 6d. reikia daryti sio pratimo tik 1 dali? Ar visas 4?

 48. Kostas sako:

  Atsiprasau, dar noriu paklausti, si paveiksliuka reikia ant viso pilno A4 lapo atspausdint? Ar mazesni?

 49. Evaldas. sako:

  Juk prie programos 1-6d parašyta
  3 puodeliai: 1 dalis

  Programoj pateiktose priemonėse paveiksliukas yra toks, koks įrašo pačioj pradžioj nuorodoj nurodyta (perpaveikslavau).

 50. Kostas sako:

  As ant pilno A4 lapo atsispausdinau. Man kai atsiranda tas 3 puodukas jis buna toks paplaukes, neryskus, ir anie du tokie pasidaro neryskus, ir akiu jausmas toks, kad zvairuoja labai jos, toks nuovargis akiu jauciasi atliekant 1 dali sio pratimo. Taip visiem? Taip ir turi buti?

 51. Evaldas. sako:

  Vidurinysis turi būti ryškus, aiškus ir lyg trimatėj erdvėj, o anie du neryškūs, nes žiūri į vidurinįjį. O kad akys pavargsta ir tarsi žvairuoja nereikia bijoti, juk treniruoji akis, tai natūralu. O be to, yra akių atpalaidavimo pratimai, kad jas pailsinti 😉

 52. Kostas sako:

  Nesigauna 2 dalis sio pratimo, negaliu sutelkti zvilgnio uz lapo, bandziau ir virs lapo i toli ziuret visteik neatsiranda tas 3 apskritimas. Kaip ji isgaut?

 53. Evaldas. sako:

  Kostai, kažkur jau rašiau kaip bandyti. Pasikartosiu, gal pavyks tau 😉 Lapą su paveikslu laikyk prieš akis, bet manyk kad tai automobilio stiklas ir žiūrėdamas į apskritimus (į vadinamą stiklą) matysi tik du apskritimus. Bet jei esi vairuotojas, tai žvelk į tolį už lapo tiesiai tarp tų dviejų apskritimų, tarsi žvelgtum už automobilio stiklo. Lapas ne stiklas, bet pabandyk įsivaizduoti ir žvelk tolyn į kažkokią kliūtį… Turi atsirasti tas viduryje… ir žvilgsnį laikyk ir išlaikyk už lapo (stiklo). Kiek išlaikysi, tiek laiko matysi vidurinįjį puoduką. Bet jei tik pažvelgsi į lapą (vadinamą stiklą) vidurinysis apskritimas išnyks.
  Kai perprasi pratimą, pats įsitikinsi, kad buvo vieni niekai ;)… Bandyk.

 54. Kostas sako:

  Ok, bandysiu kol nesigaus. Sito pratimo antra dalis gal beveik tas pats, kas ziureti i SIRDS paveikslelius? Kad juos pamatyti reikia taip pat ziuretu uz paveikslelio, kaip ir sio pratimo antroje dalyje. Stai pvz: http://sirds.lipetsk.ru/sirds/machines/mzgsirds-147.html Sory uz nuoroda 😉

 55. Evaldas. sako:

  Taip, tas pats principas. Na, žiūrėdamas už monitoriaus pamačiau tą gražų penkiasparnį ;). Tik nesisuko, vietoj stovėjo tie sparnai 😉 Gražus vaizdelis.

 56. Kostas sako:

  Yra ir daugiau tokiu, lengvesniu ir sunkesniu :) Jis ir neturi suktis, cia tik paveikslelis paprastas 😉 Taip pat ziuriu i tuos puodelius, bet per viduri trecias neatsiranda nors tu ka, jie tik suarteja viens prie kito, taciau i viena nesusijungia, jau trecia diena bandau

 57. Monika sako:

  O neišeina tos antros dalies „išmesti“? Niekaip nesigauna man tas trečias puodelis. Tie apskritimai tik pradeda judėti, bet į vieną nesusijungia :(

 58. Monika sako:

  Kitas klausimas: ar galima šį pratimą atlikti ne su lapu, o per kompiuterį (kalbu apie antrą dalį), nes radau tokį paveikslėlį internete ir per monitorių pamatau tą apverstą puoduką? :)

 59. Audrius sako:

  Kostai jeigu nesigauna vis, tai bandyk vest ne pieštuką link veido, bet galva link jo.. Žinoma laikydamas žvilgsnį ant pieštuko galo.. Tas pats gaunasi iš dalies :] Sėkmės, vienam draugui šitaip pasisekė padėti. :]

 60. Kostas sako:

  Audriau, man pirma dalis gaunasi be piestuko 😉 Tik vat antra sio pratimo dalis nesigauna, kai reikia sutelkti zvilgsni uz lapo, tau gavosi? Gal del to ka gali patarti? 😀 :)

 61. Kostas sako:

  Monika, kur radai ta paveiksleli per kuri gaunasi? Man su lapu nelabai iseina irgi..

 62. Kostas sako:

  O jeigu pratina su puodukaus darau pakabines lapa ant sienos, o ne rankuose laikydamas, tai nieko tokio?

 63. sako:

  Atversta puodeli iseina padaryt laisvai, be jokio piestuko. bet niekaip nesuprantu kaip uzversta padaryt? nesigauna, gal galit smulkiau patarti kaip?

 64. Ponas sako:

  Man tai susidaro arba 4 puodukai, arba trečias apverstas tačiau judantis… Gal kas gali paaiškinti ar čia gerai,o jei ne tai kaip daryt?

 65. Evaldas. sako:

  Reikia kantrybės. Turi gautis kaip aprašyta.

 66. Kostas sako:

  O jeigu pasikabinsiu ne ant lango 2 ir 4 dalyje, o ant sienos? Tiks toks vairiantas? :)

 67. Mindaugas sako:

  as irgi noreciau to paties paklausti 😉 man ant sienos butu daugiau patogiau .Tai ar galima? aciu is anksto

 68. Evaldas. sako:

  Programoj parašyta pasikabinti ant lango. Nepaaiškinta kodėl. Taigi, negaliu atsakyti ar tiks, ar bus gerai jeigu kabinsit ant sienos. Logiškai mąstant, o kodėl nebūtų galima ant sienos? Gal šviesos mažiau bus ir tiek…

 69. Giedrius sako:

  Noriu paklaust ar nera svarbu situ puodeliu tas dydis kai atspausdini? nes 1 dali dali tai su bet kokio dydzio galiu padaryti, kad ir per visa A4 lapa, o antra dali tiktais kai nedideli, mazdaug kaip 2litu monetos apsritimai.

 70. Evaldas. sako:

  Giedriau, o kaip tada darysi pratimą 3 puodeliai: 1-2 dalis, kuris yra berods 13-18 dienomis ir kitur? Pratimas 3 puodeliai: 1-2 dalis reiškia, kad turite puoduką pamatyti kaip aprašyta 1 dalyje, o tada performuoti žvilgsnį ir pamatyti puoduką kaip parašyta 2 dalyje, ir vėl kaip 1, ir vėl kaip 2… Kitaip tariant puodukas atverstas/užverstas, atverstas/užverstas ir tt.
  Pradžioj yra nuoroda 3cups ir jei atsispaudintum, pamatytum, kokio dydžio tie apskritimai turi būti.

 71. Giedrius sako:

  Tai as darau 1 2 dali su nedidelio dydzio tais apskritimais (kaip monetos dydzio mazdaug). Su nesvarbu kokio dydzio apskritimais galiu padaryti 1 dali, o 2 dali pavyko padaryt tiktais kai susimazinau iki monetu dydzio, su tais dideliais niekaip neisejo, o su mazais iskarto nesunkiai, tai ar nieko nebus kad darysiu su monetu dydzio apskritimais? nes kitaip neina..

 72. Evaldas. sako:

  A… dabar supratau. Matai, priedai tokie yra pateikti, tokius pateikiau ir aš. Visame aprašyme nėra nurodyta ar galima daryti su mažesniais, todėl galiu pasakyti tik savo nuomonę. Juk svarbiau tas akis treniruoti, o ne kankinti. Jei gali performuoti žvilgsnį naudodamas paveiksliuką su mažesniais apskritimais, vadinasi, tavo akims yra gerai. Tai ir pirmyn :). Sėkmės.

 73. Remigijus sako:

  evaldai o kai ziuri i tus 3 apskritimus prie ant lango ir nueini gana tolyn nuo ju, reikia tiksliai pamatyti butent apversta(ar atversta) puoduka at tiesiog kad matytum ta trecia nors ir nebeprimatai koks ten jis yra?aciu

 74. Evaldas. sako:

  Remigijau, reikia būtent apverstą (ar atverstą) matyti.

 75. Ieva sako:

  Kam iš karto nepavyksta padaryti šio pratimo, nesijaudinkite, treniruokitės kaip parašyta ir tikrai pavyks! Man pačiai su pieštuku gavosi iš karto, bet be pieštuko sukurti trečią apskritimą atrodė neįmanoma, tačiau savaitė treniruočių davė rezultatą :)Labai noriu paskatinti visus norinčius atsikratyti akinių nenuleisti rankų
  Ieva´s last blog post ..atsipalaidavimui

 76. egle sako:

  laba diena,

  labai labai dekoju autoriui, kad dalinasi tokia gera info !!! :) rasau cia , kad oficialiai pasizadeciau sau daryti pratimus :) siandien bandziau daryti pagal 1-6 dienu plana.viskas gaunasi, ir trecia puoduka pavyko pamatyti is karto. mano regejimas siaip labai silpnas.
  nors labai daug kas jau cia klause, taciau nepykit, ir as paklausiu: negaliu issisaugoti ir atsiprintinti paveiksliuko pagal duota nuoroda, neatsidaro :( gal paprasciausiai tokios programm neturiu. persipaisiau apskritimus paprastai ant A4 formato. taciau pagal jusu parodyta paveiksliuka cia, t..y pratimo aprasyme, proporcijos yra kur kas kitokios, nei A4 lapo formato.
  zodziu klausimas ar nieko, kad as ranka ant A4 nusipiesiau tuos apskritimus, arba gal galite ikelti paveiksliuka kitame formate ? :)

 77. laura sako:

  Man neatidaro failo (su dviem apskritimais)ar negalite ikelti kitu formatu?

 78. Mantas sako:

  Labai ačiū už treniruočių programas ir pratimų aprašymus. Jau baigiau pirmų 6 dienų programą, tačiau susidūriau su problema, nes niekaip nepavyksta atlikti 3 puodukų 2 dalies. Perskaičiau visus komentarus ir išbandžiau pateiktus patarimus sumažinti paveikslėlį ir t.t. tačiau vistiek nepavyko, gal dar galima pamėginti ką nors? Ar toli reiktų žiūrėti bandant perkelti žvilgsnį ant lapo?

 79. Evaldas. sako:

  Mantai, nesupratau tavo klausimo. Nereik niekur nieko perkelti. Žvelgdamas tarp tų dviejų apskritimų į popieriaus lapą, žvilgsniu skrosk tą lapą tolyn ir tolyn..palengva.. lyg tau ten, už lapo, reikėtų pamatyti tarkim pieštuko galą. Žiūrėk už lapo. Nes tik tada, kai žiūrėsi už lapo, susiformuos tas apverstas puodukas viduryje ir jį matysi tol, kol žvelgsi į tą tašką (tarkim į pieštuko galą) už lapo…

 80. Mantas sako:

  pagaliau pavyko :)

 81. Evaldas. sako:

  o kai pavyksta, tada tik ir supranti, kad nieko sudėtingo nebuvo… 😉
  Evaldas.´s last blog post ..Į jūrą žvelk, kai saulė leidžias

 82. Mantas sako:

  Dar norėčiau paklausti, ar nieko tokio, jei kai kuriuos pratimus atlieku 1-2 min. ilgiau.

 83. Evaldas. sako:

  Galima ir ilgiau jei akys nepervargsta 😉

 84. Andrius sako:

  Esu trumparegis, tai pratimus daryti be akinių, kaip suprantu, taip? Ačiū

 85. Andrius sako:

  Jau radau, atsakymą, kad ne akinių reikia daryti.. :)

 86. Jūratė sako:

  Sveiki, gal galėtumėte įkelti originalaus dydzio puodelius kaip paveiksliuką, nes neatidaro failo :)

 87. Evaldas. sako:

  neatidaro? man atidaro..

 88. kasparas sako:

  a koks skirtumas tarp 1 ir 2 daliu? ir kaip suprast ziureti uz lapo????????

 89. kasparas sako:

  ir ar reikia norint daryt 3 dali lapa kabint butent ant lango? negalima ant sienos kokios?

 90. kasparas sako:

  niekaip nesuprantu 2 dalies bandziau ziuret i toli virs lapo ir kaip pro stikla bet trecio puoduko nematau! kai darau pirma dali as tiesiog paemu ta lapa , suzvairuoju ir matos trecias puodukas o 2 dalies nesuprantu kaip daryt…… gal kas nors gali padet?

 91. Evaldas. sako:

  Tu sužvairuoji prieš lapą, tai yra žiūri arčiau lapo, o tu pamėgink sužvairuoti, sukoncentruoti žvilgsnį į centrą už lapo, tarytum perskrodi tą lapą, tarytum nori kažką ten pamatyti.. Turi pamatyti, Kasparai.

 92. kasparas sako:

  ACIU UZ PATARIMA! stengsiuos!

 93. andrius sako:

  o tai tuos pratimus kiek laiko tarkim reikia 1 dali daryti, ta prasme kiek dienu, kiek kita dali dienu ir sekancias dalis po kiek dienu? is anksto dekoju.
  andrius´s last blog post ..kai toli nuo manęs tu tyloj

 94. andrius sako:

  o butina kabint ant lango? negalima ant sienos?

 95. Evaldas. sako:

  Jeigu nėra pasakyta kur negalima, vadinasi galima kur nori. Programoje ant lango siūloma matomai dėl apšvietimo.
  Evaldas.´s last blog post ..gyvenimas

 96. Monika sako:

  Sveiki,
  Aš katik pradėjau daryti pratimus ir žinoma iškilo keletas klausimų:
  1. esu trumparegė. daryti pratimus su akiniais ar lęšiais? nes kai reikia daryti čia ir ten.be akinių ir lęšių tikrai per du metrus nematau ir net atsispausdinus raidę nematau. mano labai silpna kairė akis.
  2. nesuprantu pratimo PUODELIS. gal kas duos kokių patarimų? nematau to trečio nors tu ką.
  3. nelabai suprantu Čia ir ten. ir Čia ir ten.atsimerkus.skirtumo.gal paaiškinsit? :)))
  Laaaabai būsiu dėkinga :) Gero VakAaro.

 97. Lukas sako:

  Daryti reikia be akinių, nejaugi per du metrus nematai, juk galima atsispausdinti nors ir per visą a4 lapą. :)
  Dėl puodelių tai iš pradžių sunku su jais būna. Pasitreniruok keletą dienų prieš pradėdama atlikti programą. I dalyje reikia žvilgsnį koncentruoti tarp savęs ir tų puodelių, II „peržvelgti“ tą lapą, tarsi matyti jį kiaurai. Padeda iš pradžių žiūrėjimas į tolį paskui į lapą.
  „Čia ir ten“ viena akis būna užmerka, „atsimerkus“ – ne 😉

 98. Romas sako:

  Labas Evaldai, turiu klausimeli apie 3/4 , ar zingsniuoti toliau, jaigu vidurinis apskritimas tapo neryskus? su mano rega pavyksta tik metra atsirtaukt, tada tampa neberyskus.

 99. Viktorija sako:

  Evaldai, sveiki, negaliu atlikti 2ros užduoties – net neįsivaizduoju kaip reikėtų sufokusuoti tą trečiąjį puodelį ir jį įmatyti. Kame bėda?

 100. Darius sako:

  Labas evaldai, turiu klausimėlį. Ties 3-4 puodukų pratimu yra parašyta eiti atgal tol, kol nebeįlaikysi vaizdo. Aš ji išlaikau nuėjęs porą metrų, tačiau neberyškus tampa mazdaug po 50 centimetrų. taprasme po 50 centimetrų nuotolio nebeatskiriu, atvertas ar užverstas, tai kiek gi turėčiau žingsniuoti?
  Darius´s last blog post ..kai toli nuo manęs tu tyloj

 101. Evaldas. sako:

  Dariau, išlaikyti vaizdą reiškia matyti atverstą arba užverstą puoduką.

CommentLuv badge