nugara

Ištreniruokime nugaros raumenis pagal mano sistemą ir bėdų su stuburu neturėsite, nes jis bus apsaugotas. Tai viena.

Kadangi, atliekant mano pratimus nugarai, treniruojami ne tik nugaros, bet ir rankų, krūtinės ląstos, pečių raumenys, galima sutvirtėti iki tokio lygio, kad, apglėbus žmogų į savo glėbio gniaužtus ir spaudžiant, suspaudimas prilygsta smauglio jėgai. Juk smauglys, kūno kilpomis suverždamas savo auką, sugeba ją pasmaugti. Jeigu treniruotumėtės pagal mano sistemą, šiuo veiksmo principu apglėbę kad ir apkūnų žmogų, galėtumėte jį suspausti iki sąmonės netekimo.

Žinoma, aš nesiūlau kiekvieną pasitaikiusį žmogų griebti į savo glėbį, bet kartais atsitinka taip, kad esi priverstas…

Beje, klystate, jei manote, kad treniruodamiesi sporto klubuose įgausite jėgos. Jų propaguojama pratimų atlikimo technika gadina jūsų kūną. Taigi, jei norite apsaugoti savo stuburą nuo žalos, jei norite įgauti jėgos ir esate pasiryžę sporuoti nekenkiant sau, reikia įsitaisyti štangikę, blynus ir pirmyn.

2 pratimai, kuriuos reikės treniruotis su štanga:

1 pratimas
Kaip matote paveikslėliuose, atsigulate ant suoliuko. Įsikimbate į štangos grifą plačiai ir įkvėpdami pritraukiate prie suoliuko. Užlaikome porą sekundžių ir štangą iškvėpdami nuleidžiame.

placiai pradine

 

prie krutines

 

2 pratimas
Gulėdami tokioje pat pozicijoje, į štangos grifą įsitveriame siaurai ir keldami vedame link pilvo apačios (gaunasi įstrižas mostas). Užlaikome kelias sekundes ir štangą nuleidžiame ta pačia trajektorija.

siaurai pradine

 

 

3 pratimas:

Jeigu yra galimybė prisitraukinėti ant lygiagrečiai įmontuotų strypų, būtinai išbandykite prisitraukinėti. Universalus pratimas tiek nugaros, pečių bei rankų raumenims stiprinti.

P00517-164658proc50ir50ir80po80

P00517-164712(1) 80proc ir 50ir50ir80po90

 

O čia šiaip. Pabandymui tik..

P00517-164729(1)

 

Comments

 1. Vytautas sako:

  Išsamiau reiktų pvz. kiek priėjimų,kiek pakartojimų daryti, o be to nemačiau čia pratimu nugaros apačiai stiprinti

 2. Evaldas. sako:

  Vytautai, aš tik rodau pratimus iš savo sistemos, kad nesižalotumėte, jei kam rūpi. Jei norėčiau atskleisti pilną sistemą su pratimų seka, su priėjimais, pakartojimais, tai ir parašyčiau “Evaldo sistema”. O beje, 2-asis pratimas kaip tik ir skirtas nugaros apačiai stiprinti :) .

 3. Eugenijus sako:

  Stangai reik daug vietos… ir pacios stangos 😀
  Turiu tik hantelius po 10 ar tai 20kg su blynais. Tad jei ponaicio neapsunkins ir jei ponaitis zino tai noreciau, kad pasidalintumeta kokiais nors Pratimais su hanteliais :)
  Man nereik daug, tiesiog pagrindinius…
  O gal dar patarima kaip alaus pilvu atsikratyt? Alaus negert negaliu 😀

 4. O nuotraukoje viršuje, paties nugara? :)

 5. Evaldas. sako:

  Su hanteliais nedirbau ir patarti taip greit neišeina, nors jei turtum kažką panašaus į suoliuką, galėtum bent jau 2 pratimą atlikti su hanteliais. Gal vėliau įraše paskelbsiu daugiau. Alaus pilvukui yra daugybė pratimų presui. Turėtų padėti.

  Dariui – tikrai taip, nugara mano. Nenorėjau visos nuotraukos dėti, tai ir apkirpau.

 6. Eugenijus sako:

  OMG! Tikrai nebuciau pamanes kad tavo… Gera nugara :)

 7. dubol sako:

  nugara tai zjbs

 8. Efka sako:

  kaip 1pav. parodyta pratima darau.. man per nugara taip kaip traukia ne lb malonus jausmas.. cia blg?

 9. Evaldas. sako:

  Jei darant pratimą jauti lyg trauktų, tai normalu, nes įsijungia ir dirba vien tik nugaros raumenys. O jei jauti maudėjantį skausmelį, tai gal esi timptelėjęs?

 10. Efka sako:

  na kad ne.. bet man tik viena puse virsuje. toks jausmas kaip geltu kazkas pan. atrodo ne lb gerai.

 11. Efka sako:

  per pimras dwi serijas. poto 2 dwi jau kaip ir nebe…

 12. Efka sako:

  bbd nx. nej ble zn nej ka.. treneris gi..

 13. justas sako:

  Jau toks melagis tu. Kiekvienam straipsny meluoji, giriesi ar dar ka nors. 280spaudi rasei, gal ikelk video?

 14. Evaldas. sako:

  Niekas tavęs neverčia tikėti. Tie, kurie su manimi treniravosi žino mano galimybes ir matė su kokiais svoriais atlieku jėgos pratimus. O jei turi tokias savybes tik kritikuoti nematęs ir neįsitikinęs žmogaus galimybėmis, tai tavo asmeninis reikalas…
  Evaldas.´s last blog post ..Regėjimo atstatymo programa trumparegiams 25-30 dienomis

 15. Andrius sako:

  Evaldai, salink tokius avinus pesimistus is savo kontaktu. Kam tau su jais cia kovoti? Mazdaug irodyk ta, nesamone tas ir t.t toks jausmas kad juos kas vercia cia kazka daryti ar ziureti. Isivaziuoja, kad be anaboliku nieko nepasieksi :))) ir nuotraukos su fotoshopu darytos :)) aij zodziu, neverti jie tavo komentaru.

 16. Alexicon sako:

  Jei nera stangos,o tik hanteliai,ne beda,nugarai geras pratimas hantelio traukimas prie krutines pasilenkus.svarbu nugara laikyti tiesiai(atramai galima naudoti kad ir kede ar net atsiremti atramine ranka i keleni.hanteli reikia pritraukti prie krutines maximaliai,taip pat nuleisti,turi pasijausti tempimo pojutis,istempti kiek imanoma maximaliai nugara.Sitas pratimas efektyviai veikia nugaros virsutine dali,taip pat dalyvauja petys.

 17. Eugenijus sako:

  Labas Evaldai, norejau suzinot, kiek tau buvo metu, kai darei savo nugaros nuotrauka?bandau akiu pratimus pagal tavo sistema.tikiuosi pades. noriu ikelti savo nugaros nuotrauka palyginimui su tavo.

CommentLuv badge