Jums reikės paveikslo 6 eilutės, diagramos bei raiščio, kurį užsidėsime ant akies.

Pasiruošimas

Atsispausdinkite paveikslą ir pakabinkite ant sienos tokiame aukštyje, kad sėdėdami kėdėje, jis būtų akių lygyje. Atstumas nuo sienos iki jūsų turi būti 2 – 6metrai. Atstumą pasirinkite tokį, kad neryškiai matytumėte viršutinę raidę E (tobulai aiškiai netinka). Jei net sėdėdami už 6 metrų nuo diagramos raidę E matote pakankamai aiškiai, tada išsirinkite kitą raidę iš žemiau esančios eilutės. Jei E raidės nematote sėdėdami už 2 metrų nuo diagramos, tada kompiuteryje parašykite tokį raidės dydį, kad atsispaudinę ir pakabinę virš diagramos, galėtumėte ją atpažinti, nors ir matytumėte neryškiai. Kai jūsų regėjimas ims gerėti, tada naudosite paveiksle esančias smulkesnes raides.

Dabar atsisėskite prieš paveikslą, užsidėkite raištį ant bet kurios akies. Būkite tikri, kad ją atmerkus, nepraeina šviesa ir yra visiškai tamsu. Jei neturite raiščio, galima prisidengti rieškute (su raiščiu patogiau). Susitelkite ties “E” ar bet kuria pasirinkta raide ir užsirašykite atstumą nuo kėdės iki sienos ir kokią raidžių eilę jūs perskaitote. Tą patį padarykite kita akimi. Tikėtina, kad rezultatai bus skirtingi priklausomai nuo akių stovio. Tai reikalinga, kad galėtumėte sekti savo progresą.

Atsispausdinkite ir apkirpkite diagramą.

Pridėkite ją kiek galima arčiau veido (nuotolis gali būti maždaug nuo 7 iki 30 cm), bet kad galėtumėte pasirinktą raidę perskaityti arba atskirti, nors neturite raidės matyti pakankamai aiškiai. Kuo arčiau veido laikote, tuo geriau.

Laikykite diagramą tokioje padėtyje, kad tik pažvelgus pro jos viršų, nejudindami galvos, galėtumėte perskaityti eilę raidžių, kurią pasirinkote anksčiau (ant sienos plakate). 
Pratimo eiga

Pradėkite pratimą, susitelkdamas ties raide, kurią pasirinkote diagramoje. Dabar sklandžiai ir skubiai permeskite žvilgsnį į raidę, kurią pasirinkote plakte. Kai tik užfiksuosite raidę plakate ant sienos, vėl sklandžiai permeskite žvilgsnį atgal į raidę ant diagramos. Kartokite šią seką gana ilgai.

Pradžioje pastebėsite, kad sutelkti žvigsnį užtrunka apie porą sekundžių kai permetate žvilgsnį nuo diagramos prie plakato. Kai priprasite sklandžiai ir greitai pakeisti žvilgsnį tarp abiejų priemonių, po kurio laiko pamatysite, kad pasirinkta raidė ant diagramos bei plakate tampa aiškesnės. Kai tai įvyks, galėsite atsisėsti toliau nuo plakato ant sienos arba pasirinkti mažesnių raidžių eilutę.

Užsirašinėkite progresą kiekvinai akiai ir po kurio laiko patys nustebsite, kad skaitote raides mažesnes, negu galėjote kada įsivaizduoti tai darysiantys.

Sėkmės

Comments

 1. Vytautas sako:

  Ačiū, pabandysiu.

  Evaldai, o pats ar bandėt? Po kiek laiko sulaukėt rezultatų?

 2. Lapinas sako:

  Gal ir išbandysiu :) Pažiūrėsiu ar veikia :)

 3. Evaldas. sako:

  Kažkur po savaitės, kitos pajutau teigiamą rezultatą. Bet aš dariau visus pratimus pagal programą :) Reikia netingėti ir daryti. Tikrai padeda.

 4. Evaldas. sako:

  Tikrai veikia :)

 5. vyrs sako:

  O kas per programa? Ar tiesiog reikia daryt visus pratimus iš eilės ir viskas? :)

 6. Evaldas. sako:

  Visada sakau – reikia daryti. Nieko nereiškia, jei turėdamas programą nedarai pratimų. Nepadės. Reikia prisėsti ir kiekvieną dieną pusvalandį skirti pratimams. Po kiekvieno pratimo reikia daryti atpalaidavimo pratimą. O programa yra ir ji suprojektuota taip, kad patobulintų visą regimąją sistemą. Trumparegystei yra vienokia pratimų serija, toliaregystei – kita. Ir dar viena pratimų serija – jei kankina ir trumparegystė, ir toliaregystė. Yra tie patys pratimai ir skirtinga eiga, minučių laikas…

 7. vyrs sako:

  Aišku, dėkingas 😉

 8. dome sako:

  tai jeigu gali parasyk ta pratimu eile trumparegiams ir toliaregems

 9. jonas sako:

  kiek kartu per diena reikia daryt sita pratima?ir kokiu daznumu?

 10. Evaldas. sako:

  Vienas pratimas nepadės. Tiek šitą, tiek kitus 5 pratimus reikia daryti vieną kartą per dieną. Nusistatykite, kada pats tinkamiausias laikas treniruotei ir pirmyn :)

 11. Kamile sako:

  labai aciu uz pratimus, bandysim :)

 12. Monika sako:

  Labas, Evaldai. :)

  Pratimų dar nebandžiau daryti, bet BŪTINAI darysiu. Manau tai nuostabus dalykas, kad yra galimybė šitaip atstatyi regėjimą. Bet aš truputį šio to nesupratau. Trumparegių programoje yra įrašyta „Čia ir ten“, o paskui „Čia ir ten: atsimerkus“ nors paaiškinimai abiejų vienodi, tai kaip vis dėl to vyksta tas „Čia ir ten:atsimerkus“? Raiščio nebereik ar kaip? :)

  Su pagarba ir padėka už pratimus,

  Monika.

 13. Valdas sako:

  Atsakysiu uz Evalda.
  „Cia ir ten“ reiskia su uzdengta akim (bet uzdengtoji akis neturi buti uzmerkta)
  „cia ir ten atsimerkus“ iskart abiejom akim.

 14. Monika sako:

  Dėkoju :)

 15. Klausimas sako:

  Dabar mastau, o trumparegiams diagramą galima po truputį tolint? Ar laikyt maždaug 30cm atstumu? Nes manau kai sugebėsiu iš toliau smulkias raides perskaityti, bus geriau mokykloje ;D

 16. antanas sako:

  Kuo skiriasi cia ir ten nuo cia ir ten atsimerkus

 17. Evaldas. sako:

  Pratimas daromas su raiščiu ant vienos, paskui ant kitos akies. Atsimerkus – reiškia pratimą reikia daryti be raiščio.

 18. matas sako:

  o siame pratime raistis turi uzdengti aki taip, kad i ja nepatektu sviesa?

 19. Kostas sako:

  Si pratima darant man kazkodel neisryskeja pasirinkta raide plakate ant sienos, kaip tik, pries darant pratima as ja dar geriau matau, o jo eigoje jinai pasidaro blankesne. Gal kas zino kame beda? Diagramoje raide reikia matyti nevisai gerai neitraukus akies raumens, taprasme vos matyti ja nes jinai toli, ar del to, kad per arti ir reikia dar truputi itempti aki, kad ja sufokusuot? Gal isigilinau daug, bet, man reikia atsakymo.

 20. Evaldas. sako:

  Kostai, tai ir nereikia, kad išryškėtų :) Čia tik pratimas, kurį reikia atlikti. Pokyčius pamatysi ateityje, o ne darant pratimą pirmą, antrą ar trečią kartą…

 21. Aistė sako:

  Mano viena akis trumparegė, kita toliaregė, tai galima šį pratimą atlikti tik su viena akimi (trumparege)? Ar būtinai po to kažką turi „veikti“ ir kita?

 22. audrius sako:

  evaldai o cia reikia ziureti i plakata kol ta raide pasidaro ryski ir tada permesti zvilgsni i diagrama ir vel ziureti i plakata kol raide pasidaro ryski?

 23. Evaldas. sako:

  Ne ne, nereikia, kad ji pasidarytų ryški. Ji tikrai nepasidarys, nes juk reikėjo pasirinkti tą raidę plakate, kurią matai neryškiai… Paprasčiausiai reikia tik nuo diagramos permesti žvilgsnį į plakatą ir užfiksuoti pasirinktą raidę…

 24. audrius sako:

  O ka reiskia uzfiksuoti?tai yra kai ziurai i diagrama ir
  paskui permeti zvilgsni i plakata ir tada is kart ziurai
  i diagrama ir vel tas pats

 25. audrius sako:

  Ka reiskia uzfiksuoti pasirinkta raide plakate? Gal kvailas klausimas bet as nesuprantu o evaldai as blogai
  dariau penkes dienas cia ir ten tai man reikes daryti
  viska is naujo?

 26. Evaldas. sako:

  Užfiksuoti – reiškia susirasti pasirinktą raidę plakate :)(1-2sekundžių reikalas), o po to į diagramą, ir vėl i raidę plakate…

 27. audrius sako:

  Labai aciu kad taip greit atsakiai evaldai

 28. Mindaugas sako:

  o tai kai ziuri i diagrama reikia kad akis priartintu raide(pamatytu tobulai) ar prisideti tiek arti kad akis net nesugebetu priartinti?

 29. Evaldas. sako:

  Mindaugai, skaityk atidžiai tekstą „Pridėkite ją kiek galima arčiau veido (nuotolis gali būti maždaug nuo 7 iki 30 cm), bet kad galėtumėte pasirinktą raidę perskaityti arba atskirti, nors neturite raidės matyti pakankamai aiškiai. Kuo arčiau veido laikote, tuo geriau“.

 30. Mindaugas sako:

  Evaldai, tai kaip supratau reikia specealiai blankiai ta raide matyti nors ir galetum priartinti jei noretum? nes jei sufokusuoji aki tai kiekviena raide galima pamatyti 7-30 cm atstumu ryskiai :) arba as nieko nesuprantu ;]

 31. Evaldas. sako:

  taip, specialiai. kad galėtum pasirinktą raidę perskaityti arba atskirti, nors neturi raidės matyti pakankamai aiškiai 😉

 32. Mindaugas sako:

  Aciu 😉 atsiprasau uz durnus klausimus tiesiog norejau 100 procentu but tikras 😉

 33. Evaldas. sako:

  viskas gerai 😉 Dabar pamąsčiau… gal ir aš klausčiau jei 100 procentų nebūčiau tikras :)

 34. jonas sako:

  evaldai noriu paklausti kaip atsimerkus darai tai reikia irgi plakate turi raide matytiti neaiskiai
  ir jau darau 15 dienu ir beveik nieko nepakito kaip buvo susilieja taip ir yra tai cia blogai as darau

 35. Evaldas. sako:

  Jonai, nereik iškart manyti, kad blogai darai 😉 Tęsk pratimų kompleksą ir nesisielok 😉 Tegu praeina šiek tiek daugiau laiko.

 36. Aistė sako:

  Mano viena akis trumparegė, kita toliaregė, tai galima šį pratimą atlikti tik su viena akimi (trumparege)? Ar būtinai po to kažką turi „veikti“ ir kita?

 37. Evaldas. sako:

  Aiste, nebūtinai. Sutaupysi laiko :). Bet tiesą sakant, tavo atvejis sudėtingesnis. Pirmiausia tau reikėtų atstatyti trumparegės akies regėjimą, o tada imtis atstatinėti kitą pagal programą toliaregiams.

 38. Juras sako:

  Evaldai, kaip suprantu raidę esančia diagramoi reikia laikyti taip, kad ją neaiskiai matymum, nes aš ją diagramoi matau aiškiai, o plakate neaiškiai.

 39. Evaldas. sako:

  Jurai, teisingai supratai.

 40. Juras sako:

  O plakate tada reikia aiškiai matyti raide?

 41. Evaldas. sako:

  Jurai, taip pat neaiškiai. Juk parašyta aprašyme.

 42. Milda sako:

  Ar tos 6 eilutes turi buti A4 formato? Ar jos negali buti didesnes?

 43. Evaldas. sako:

  Reikmenyse yra pateiktas A4 formato raidynas, todėl negaliu atsakyti ar gali būti didesnis.

 44. Jonas sako:

  o jei aš už dvieju metru nematau tos pirmos raidės ką tada daryti? 😉

 45. Audrius sako:

  Eini arčiau kol sugebėsi atpažint tą raidę plakate.

 46. Kamilė sako:

  Labas, Evaldai . :) Man tikrai patiko viskas, jei iš ties po savaitės pastebėjai rezultatus manau teks ir man pabanadyti . :) Mano regėjimas yra gerokai nusilpęs. Pradėjau gerti vitaminus A,C,E. Luteinas taip pat jus apsaugos nuo akių ligų . O jei per dieną skirsite laiko šiems pratimams, po kelių mėnesių galėsite atstatyti regėjimą. (čia mano svajonės) 😀 Tikiu, kad pavyks, o jei nepavyks vistiek dėkui , bent ne prie kompiuterio sėdėjau , o akis mankštinau . :))

 47. Lina sako:

  o iš kur man gauti tą diagramą, kad matyčiau raides? iš kur atsispausdinti

 48. Evaldas. sako:

  Lina, pirmame sakinyje susirask ir paspausk žodį ‘diagramos’, atidarys naują puslapį su diagrama ir atsispausdink.

 49. Lina sako:

  o as nesuprantu diagrama ir paveikslas cia vienas ir tas pats? nes paveikslas tai yra tas kur su raidem ane? o diagrama is kur aguti?
  Lina´s last blog post ..atsipalaidavimui

 50. Lina sako:

  man ant zodzio diagrama neatidaro nieko :(
  Lina´s last blog post ..atsipalaidavimui

 51. Lina sako:

  ai supratau dabar, ta diagrama su raidem focus :), o tai ji mazyte man ja issididinti ar kaip, nelabai suprantu kaip su ja daryti pratimus
  Lina´s last blog post ..atsipalaidavimui

 52. Evaldas. sako:

  Lina, reikia skaityti aprašymą. Ten viskas aprašyta.

 53. Edvinas. sako:

  O kiek laiko per diena galima sedeti maximum prie kompiuterio atliekant programa?

 54. Lukas sako:

  sveiki,nelabai suprantu ,kaip reikia laikyti diagramą prie veido.kadangi aš esu trumparegis,diagramą iš arti matau puikiai,o aprašyme nurodyta ,kad neturiu matyt raidžių aiškiai. Gal galite paaiškinti ? Ačiū

 55. Evaldas. sako:

  Lukai, tu labiau kreipk dėmesį į pratimo eigą. Esmė ta, kad tau reikia pasiektį tokį lygį, kad plakate aiškiai matytum raides bet kurioj eilutėj…

 56. Lukas sako:

  o man atvirkščiai,kuo ilgiau žiūri tai į plakatą ,tai į diagramą tuo vaizdas blogėja. patarkit,ką netaip darau

 57. Lukas sako:

  sveiki,gal galit patart ,kas galėtų atstoti raištį? niekaip nesumąstau..

 58. Domantas sako:

  Man tos diagramos neatidaro, ta prasme žodį Focus rodo ir viskas, nors ten turėtų būt daugiau raidžių?

 59. Evaldas sako:

  Taip, diagramoje yra tik žodis Focus. Reikia apkirptią diagramą ir naudoti kaip aprašyta.

 60. Vitalija sako:

  Sveiki, teiraujuosi, ar 8 metų vaikas irgi gali daryti visus šiuos pratimus ar jam reikėtų parinkti „lengvesnius“? Gavome pirmus akinukus, bet labai norėtųsi, kad netektų jų nešioti. Kol kas jis daro tik pratimą su taškeliu ant lango.
  Norėčiau atsispausdinti paveikslą, tačiau man jo neatidaro, su diagrama viskas gerai, atsispausdinau. Ačiū

 61. Evaldas. sako:

  Gali daryti. Na o jeigu yra tokių pratimų, kuriuos padaryti nepavyksta, tegu jų ir nedaro. Atspausdinti galima, jeigu atsidaro paveikslas. Paspauskit dešinį pelės klavišą ir pasirinkite spausdinti. Atspausdins.

 62. Aistė sako:

  Norėčiau padėkoti ir tuo pačiu paklausti… Neseniai pradėjau daryti šiuos pratimus ir pradėjusi daryti ,,Čia ir ten „pratimą, pastebėjau, kad dešiniąja akimi matau daug prasčiau, nei kairiąja, kodėl taip yra ir ar darant pratimus toliau ši problema gali išnykti?

 63. Tomas sako:

  Sveiki, noriu paklausti, pratimus reikia daryti su akiniais ar be? Ar yra kažkoks skirtumas?

CommentLuv badge