Jums reikės 2 juostelių su skaičiais, kurios sunumeruotos vertikaliai nuo 1 iki 50. Vienoje juostelėje yra neporiniai, kitoje – poriniai skaičiai. Taip pat reikės raiščio pridengti akį. Kadangi raiščio pagalvėlė turi būti išlenkta (kad neliestų akies), galima pasinaudoti paprastesniu būdu. Paprasčiausiai pridenkite ją rieškute. Tik pridenkite taip, kad nepraeitų šviesa.

reikes

2. Ant stalo atskirai viena nuo kitos pečių plotyje padėkite dvi juosteles. Jos turi būti padėtos taip, kad pasilenkus būtų tiesiai prieš jūsų akis maždaug 45-50cm atstumu. Jeigu matote skaičius neryškiai, būtina prisilenkti arčiau. Šiuo atveju reikėtų sumažinti ir tarpą tarp juostelių.

teisinga pozicija


3. Užsidėkite akies raištį ant bet kurios akies, tik užsidėkite taip, kad nepraeitų šviesa.
 

4. Sukoncentruokite neuždengtą akį tarp abiejų juostelių ir jūs turėtumėte matyti abi skaičių eiles.

 5. Pradėkite sutelkdami žvilgsnį ties skaičiumi 1. Tada nejudinant galvos, pažvelkite į skaičių 2 kitoje juostoje, tada atgal į skaičių 3 ir taip toliau iki galo ir iškart atgal, kol sugrįšit ki 1. Tą patį pakartokite kita akimi.

pratimo detales


Būtina aiškiai pamatyti kiekvieną skaičių prieš pereinant prie kito. Tai svarbu.

Vėliau galima bus nuotolį keisti, t.y.d didinti sudėtingumo laipsnį.

Šio pratimo esmė – kuo greičiau sutelkti žvilgsnį ir aiškiai pamatyti kiekvieną skaičių nejudinant galvos.

 

Comments

 1. Martynas sako:

  Sveikas,
  Dėkui už visus šiuos pratimus. Buvau prieš pusmetį pradėjęs treniruoti akis, entuziazmo pakako tik truputi daugiau nei mėnesiui, bet rezultatas buvo. Tuo metu buvau skaitęs knyga kaip atsikratyti akinių žudikių. Bet ten nebuvo pateikta konkreti programa, tik pratimai ir patarimai. Butu smagu pamatyti visą šią programą ir žinoma ją išmėginti, tikiuosi šįkart entuziazmo pakaks ilgiau ir sugebėsiu atsikratyti akinių :)

 2. Kostas sako:

  Kokiu matmenu turi buti tuos juosteles ir skaiciai ant ju kokio dydzio?

 3. Evaldas. sako:

  Ant Wordo Times New Roman šriftu 18 dydžiu susirašyk, atsispausdink, išsikirpk… (arba 14 dydžiu)

 4. Mantas sako:

  Šio pratimo 4 punkte parašyta, jog turėčiau matyti abi skaičių eiles,tai čia turima galvoje, kad turėčiau matyt aiškiai? Logiška būtų, jog žiūrint į centra šoninės raidės neturėtų matytis aiškiai.

 5. Evaldas. sako:

  Ne, Mantai. Paprasčiausiai tos skaičių eilės turi būti tavo akiratyje ir tiek. Bet pratimo esmė kita. Skaityk gale 😉

CommentLuv badge